Wyroby jubilerskie to określenie nad wyraz względne. W jaki sposób możemy dokonać ich podziału? Oczywiście biorąc pod uwagę surowiec, z jakiego pozostają wyprodukowane i które dodatki wykorzystano. Tutaj natomiast przeprowadzimy podział typologiczną biżuterii.
Naszyjniki są lubiane przez wieki, tak samo przez płeć piękną i mężczyzn. Niewielka przywieszka na łańcuszku zawsze zamieszczona na piersi to sedno damskiego wdzięku.
Kolczyki jest następny rodzaj kobiecych wyrobów złotniczych. Najczęściej wytwarza się je ze srebra. Odróżniamy wiele klas spięć, miedzy innymi Angielski. Właśnie one są najczęściej kupowane patrząc globalnie ze wszystkich typów biżuterii.
Pierścionki od lat zdobią nie tylko damską dłoń. Wyróżniamy te zwyczajne, choć bywają też wzory z kamieniami. Bardzo często posiadają określoną symbolikę.
Bransoletki to delikatne łańcuszki jakie kobiety zazwyczaj ubierają na rękę, choć czasami również na nogę, w ostatnich czasach stało się to bardzo „fajne”
Beads – rodzaj, jaki wszedł do naszego kraju ze słonecznych Włoch. Koraliki wkładane są tutaj na srebrną bransoletę z zapięciem. Z powodu tego, że zawieszki występują w nieliczonej kombinacji modeli praktycznie każda kompozycja jest oryginalna.
Na świecie znalazła swoje miejsce również edycja wywodząca się w USA. Gdzie charmsy pozostają przyczepiane do łańcuszkowej bransoletki przy pomocy niewielkiego karabinka. Przyjęły one miano charmsy.
Obrączki – należą do rodziny pierścionków. Niedawno zdecydowanie doznały chodliwości. Wszyscy narzeczeni chcą mieć wzory spersonalizowane i głęboką dedykacją.
Zegarki na rękę – dziś przedstawiana ostatnia grupa z segmentu biżuterii. Nierzadko wybierana i przez facetów. Decydujący pozostaje nie tylko surowiec, ale również urządzenie wewnątrz.
Gatunków biżuterii jest całkiem dużo. W momencie kiedy wybieramy nierzadko lepiej poszukać niedużą firmę jubilerską. Wyroby będą zdecydowanie wyższej klasy i również nieco w niższej cenie.

biżuteria 2020