Wyroby złotnicze posrebrzane, albo też prawdziwe? Które z nich kupujemy chętniej? Ten spór znana jest stosunkowo nie krótko na rynku. W tej chwili spróbujemy rozprawić na ten temat. Nie mniej temat nie wydaje się aż tak nieskomplikowane jak się wydaje. Oba typy biżuterii mają ciekawe minusy, ale także poważne pozytywne aspekty noszenia.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj robi się takie modele z wyizolowanego metalu szlachetnego. Dlatego właśnie jest znacznie więcej warta. Tworzy się ją galwanizując rudy złota. Jest zdecydowanie bardziej luksusowa i właśnie z tego powodu chętnie wybierają ją klienci zamożniejsi. Również ważne jest lokalizacja jej sprzedaży, zwykle są to sklepy złotnicze. Pozostaje elegancko zaprezentowana w podświetlonych, witrynach. W takcie jej zakupu często dostaniemy eleganckie pudełeczko. W takim salonie obsługa na pewno będzie lepsza i na wyższym poziomie. Biżuteria z metali szlachetnych o czym również nie wolno nie pamiętać, nie powodują uczuleń.
Biżuteria sztuczna – jest najczęściej produkowana ze mieszanin zwykłych metali, a pokrywa się ją nieznaczną kożuchem złota. Sztuczne wyroby stosunkowo po czasie rysują się i ludzie kupują nowe. Ich największa zaleta to Z pewnością atrakcyjna cena produkcji. Niestety stwierdzamy, że może wywoływać uczulenia, bardzo często biżuteria z domieszką chromu. Co ważne rodzaje takiej biżuterii są niezwykle śliczne z uwagi na skład, po prostu stanowczo prościej ją zrobić. Zestawy tutaj najczęściej złożone są z dwóch części – kolczyków i naszyjnika.
Reasumując biżuteria srebrna jest lepiej zrobiona, a także nie wywołuje reakcji skórnych. Ale jest poważnie droższa, co więcej nie ściera się aż tak szybko jak posrebrzana. Jednakże kolekcje biżuterii platerowanej są wymyślniejsze i tańsze. Jaki typ pozostaje lepszy? W naszej opinii sztuczna.

Producenci dodatkow